Yaşlanma karşıtı etiketli cilt bakım ürünlerinin uzun bir listesi var ve en etkili olabilecekleri fark etmek zor olabilir. Elbette, sadece yaşlanma karşıtı ürünlerden oluşan bir cilt bakımı rutini hazırlayabilirsiniz, ancak bu muhtemelen pahalı olacaktır. Burada, en popüler yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünlerinin bazılarının bir dökümünü bulacaksınız ve rutininize eklemek için en etkili seçenek olduğuna inandığımız ürün.

Temizleyiciler

Çoğu yaşlanma karşıtı ürün gibi, yaşlanma karşıtı temizleyiciler de ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmanın yanı sıra daha pürüzsüz görünen bir cildin görünümünü de destekler. Temizleyiciler bunu kir ve kirleri temizleyerek ve gözeneklerinizi düzelterek yaparlar. Yaşlanma karşıtı yüz yıkamaları krem ​​yıkama, balsam ve köpük çeşitlerinde mevcuttur.

Her ne kadar temizleyiciler önemli olsa da, bir ürünün cilt üzerinde gerçek bir etkisi olması için, ideal olarak yüzün yıkanması için birkaç dakikadan (hatta saniyeden) daha uzun sürmesi gerektiğini söylemelidir.

Tonerler

Toner, temizleme adımından sonra cildin yüzeyinde kalan makyaj, kir veya kirleri temizlemeye yardımcı olmak için formüle edilmiştir. Yaşlanma karşıtı tonerler, cildin pH seviyelerini dengelemek için genellikle daha yatıştırıcı bileşenlerle yapıldığı için geleneksel çeşitlerden daha yumuşak olabilir.

Tonerler zaman zaman kullanmak için harika bir araçtır, ancak güvenilir bir temizleyici kullanıyorsanız ve genellikle inatçı makyajlardan kaçıyorsanız, gerekli değildir.

Kremler ve Losyonlar

Bazı uzmanlara göre, yağ bazlı kremler ve losyonlardaki moleküller özellikle büyüktür ve cildinizin dış katmanlarından çok daha derine nüfuz edemez. Bu, nemlendiricinin cilde etkili bir şekilde emilemeyeceği ve gerçekten istediğiniz zarif görünümü veremeyeceği anlamına gelir.

Nemlendirmek için tasarlanmış yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünleri genç bir görünüm koruma çabalarınızı desteklerken, serumların neler yapabileceğine dair bir mum tutmazlar.

yaşlanma karşıtı cilt bakımı

Serumlar

Rutininize dahil etmek istediğiniz yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünü serumlardır. Bu listedeki diğer ürünlerin çoğundan farklı olarak, serumlar uzun süre yüzünüzde kalır ve cilde daha etkili bir şekilde emilebilen küçük moleküllerden oluşur.

Ancak bir beden herkese uymuyor. Serumunuzun etkinliği, bunları yapmak için kullanılan bileşenlerin kalitesi ile ilişkilidir. Serumunuzun yaşlanma karşıtı özelliklere sahip bileşenler içerdiğinden emin olun:

  • Hiyalüronik asit
  • C vitamini
  • Retinol
  • Glikolik ve Laktik Asitler
  • Niacinamide

Web sitemizdeki diğer yazılar için tıklayınız.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.