Gelecekte ne var?

Kendi VPN yazılımına sahip bir internet güvenlik şirketi olan McAfee, tüm bu internet trafiğinin güvenlik risklerinde eşdeğer bir sıçrama sağlayacağına dikkat çekiyor.

Scott Howitt, McAfee’Nin CIO’su, çalışanlar yalnızca bulut tabanlı SaaS yerine kurumsal ağlarına erişmedikçe VPN kullanımının kullanılmaması gerektiğini savunuyor.

Howitt, “Çoğu şirkette olduğu gibi VPN kullanımımız normal iş gününden daha yüksek” diyor. “Bununla birlikte, kullandığımız uygulamaların çoğu giderek daha fazla SaaS uygulamasıdır ve çalışanlarımızı şirket ağına erişmeleri gerekmiyorsa VPN kullanmaktan kaçınmaya teşvik ediyoruz. Çalışanlarımız yalnızca buluta taşınmamış dahili uygulamalara erişmek için bir VPN kullanıyor olmalıdır. ”

Pandemi, teknolojide önceden var olan eğilimleri yoğunlaştırdı: Kablo TV ve tiyatrolar kaybolduğunda akış video hizmetleri zaten başarılıydı, ancak şimdi bu her zamankinden daha doğru.

Benzer şekilde, uzaktan çalışmak artık daha hızlı bir şekilde “yeni normal” oluyor, diyor Howitt ve değişimin yakın gelecekte gerçek zamanlı olarak gerçekleştiğini görmeye devam edeceğiz. Kilitlenmeler bittikten sonra bile daha uzak iş gücü ve daha az fiziksel ofis alanı bekleyin.

“Çalışanların toplanabileceği bir yer olması konusunda kesinlikle söylenecek bir şey var, ancak bugün mevcut olan tüm yeni işbirliği araçlarıyla kuruluşların uzak çalışanları daha önce hiç olmadığı kadar kucakladığını görmeye başlayacağımızı düşünüyorum.”

İnternet trafiği her yerde var

VPN’lerin Mart ayı boyunca sağlıklı büyümesi, küresel internet çekilmesinin sadece bir işaretidir.

Görüntülü sohbet uygulamaları da doğal olarak stok artışlarını gördü: Video konferans platformu için indirmeler Zoom, 22 Şubat ile 22 Mart arasında% 1,270 oranında bir çene sıçradı. bir analiz, Android ve iOS’ta 17,2 milyon indirme ile.

Görüntülü sohbet uygulaması Houseparty milyonlarca indirme gördü, Netflix grubu Netflix Partisi izlemek için tasarlanmış bir Chrome uzantısı da çıkarıldı.

İnternet bu ani ve muazzam artışı ele alabilir mi? Etkiyi zaten görüyoruz. YouTube 480p kalitesini varsayılan video ayarı ve Netflix’in benzer hamleler yaptı Avrupa ülkelerinde hala HD kalitesinde videolar koruyor.

Görünüşe göre, artan trafik nedeniyle herhangi bir büyük ölçekli kesintiden kaçınacağız, ancak pandemi çevrimiçi kullanımın kısıtlamalarını vurguluyor – şimdiye kadar görünmez görünen kısıtlamalar.

Web sitemizdeki diğer yazılar için tıklayınız.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.