Sony, kafa karıştırıcı Xperia 1 II adlı yepyeni bir amiral gemisi telefonunu tanıttı.

Çevrimiçi bir lansman etkinliğinde Sony, üç arka kamera artı yeni bir uçuş zamanı sensörü, 6,5 inç 4K OLED ekran ve 5G’ye hazır Snapdragon 865 işlemci ile Xperia 1 II’yi tanıttı. Sony, Xperia 1 II’nin yanı sıra orta sınıf Xperia 10 II’yi ve bütçe L4’ü de ortaya çıkardı. Sony, telefonların çıkış tarihi konusunda “ilkbaharın sonlarında” bulunmaları gerektiğini söyleyerek çekingen kalıyor.

İşte telefonlar hakkında bilmeniz gereken her şey.

Sony Xperia 1 II

Sony, şirketin Barselona’daki MWC’den çekilmesinden sonra yeni amiral gemisi telefonunu düşük anahtarlı bir etkinlikte başlatmaya karar verdi. Bununla birlikte, yeni Xperia 1 II düşük anahtardan başka bir şeye benziyor – özellikleri çok etkileyici.

sony xperia 1 siyah ii

 • 21: 9 en boy oranına sahip 6,5 inç 4K HDR OLED ekran
 • Snapdragon 865 işlemci ve 8GB RAM
 • Üç adet 12Mp arka kamera ve uçuş süresi derinlik sensörü
 • 8Mp ön kamera
 • Android 10
 • 4.000 mAh pil

Ekranla başlayalım. 6,5 inçte büyük. Ancak Sony, 21: 9 en-boy oranı sayesinde çok çetin olmadığını kanıtlayacak. Bu oran, ekranı geniş olandan üç kat daha uzun yapar, yani tek elle kullanım olmamalı çok zor ol. Geçen yıl Sony’nin Xperia 10 modellerini denediğimizde, telefonların kullanımını kolaylaştırdığına ikna olmadık.

Ancak 21: 9 en boy oranı ekranının oyun oynamak için harika olduğunu gördük. Xperia 1, yeni güçlü işlemcisi ve ağır 8GB RAM’i sayesinde oldukça ikna edici bir oyun telefonu olmalı. Kuşkusuz, 8GB RAM Samsung S20 serisine kıyasla hafif görünüyor, ancak Sony oynamayı sevdiğiniz mobil oyunları kolayca yönetebilmelidir.

Tabii ki, büyük bir yüksek çözünürlüklü ekrana, bir sürü RAM’e ve güçlü bir işlemciye sahip bir telefon, her şeyin çalışmasını sağlamak için büyük bir pile ihtiyaç duyacaktır. Neyse ki, Sony bir şekilde yükümlüdür. 4.000 mAh pil en az bir günlük kullanım için iyi olmalıdır. Ancak Moto G Power ve yine Samsung S20 serisi karşısında 4.000 mAh değil o etkileyici.

Sony, DSLR fotoğraf makinelerindeki teknolojinin akıllı telefonlarına doğru yol aldığını göstermeye hevesliydi. Xperia 1 II saniyede 60 defadan fazla sürekli otomatik netleme ve otomatik pozlama hesaplamaları sunar. Bu hareketli cisimleri ağrısız hale getirmelidir. Xperia 1 II ayrıca, bir öznenin gözlerini algılayabilen ve çekim sırasında hareket ettikçe onları izleyebilen, fotoğrafçı olarak yapmanız gereken işi azaltan gerçek zamanlı bir göz otomatik odaklama teknolojisine sahiptir. Ayrıca, teknoloji hayvanlar üzerinde de çalışır, evcil hayvanların genellikle en son Instagram postanız için oturmak için çok istekli olmadığı düşünülür.

Xperia 1 II, Xperia 1 selefinde bulunmayan bir uçuş süresi sensörü de alıyor. Dövüş zamanı sensörleri, telefon ve çerçevedeki nesneler arasındaki mesafeyi ölçerek odaklamayı daha kolay ve daha hassas hale getirir ve portre modu efektlerini daha keskin hale getirir.

Fiyat hakkında hiçbir kelime yok, ancak Xperia 1 II’nin ilkbaharın sonunda (ne zaman olursa olsun) satışa çıktığında 800-900 dolar civarında olmasını beklerdik. Yine de ABD’deyseniz bazı kötü haberler var. Sony, Xperia 1 II’nin 5G sürümünü Avrupa veya Asya dışında satmayacak.

Sony Xperia 10 II

Xperia 10 II, Xperia 1 II ile aynı 21: 9 en boy oranını kullanır, ancak orta sınıf bir telefon yapmak için tüm özellikleri (ve fiyatı) geri çeker.

sony xperia 10 ii beyaz

 • 21: 9 en boy oranına sahip 6 inç 1080p OLED ekran
 • Snapdragon 665 işlemci ve 8GB RAM
 • Bir adet 12Mp ve iki adet 8Mp arka kamera
 • 8Mp ön kamera
 • Android 10
 • 3.600 mAh pil

Xperia 10 II’nin Xperia 1 II’ye kıyasla iki büyük dezavantajı var. İlk olarak, 4K HDR ekranını kaybeder – bu, oyun oynarken veya film izlerken oldukça keskin görünmeyeceği anlamına gelir. İkincisi, belki de daha önemlisi, Xperia 10 II’nin işlemcisi 5G’yi desteklemiyor. Bu, özellikle Samsung’un şu an ortadaki A serisi telefonlarda 5G’yi desteklediğini göz önünde bulundurarak gerçek bir utanç.

Ayrıca Xperia 1 II’den daha düşük çözünürlüklü snappers alır. Xperia 10 ve 10 Plus’taki arka kameraları, özellikle telefonların orta sınıf fiyat noktalarında mükemmel bir şekilde kullanılabilir bulduk. Sonuç olarak, elimizi tuttuğumuzda Xperia 10 II’den büyük şeyler bekliyoruz. Bununla birlikte, çok söylentili Google Pixel 4a ile eşleşip eşleşemeyeceği henüz görülmedi.

3.600 mAh pil, tam günlük kullanımdan geçmenize yardımcı olacak kadar büyük olmalıdır ve belki daha az güçlü işlemci ve daha küçük ekran verilir.

Yine, fiyatla ilgili kesin bir kelime yok, ancak “Baharın sonlarında” satışa çıktığında 300-400 dolar arasında bir yere mal olmasını beklerdik.

Sony Xperia L4

Son olarak Sony, Xperia 1 II ve 10 II’den birkaç gün önce yeni bir bütçe modeli başlattı. Yeni L4’ün 200 $ ‘a mal olmasını bekliyoruz, böylece Nokia 3.2 ve Moto G7 Play’in beğenileriyle rekabet edecek.

sony xperia l4

 • 21: 9 en boy oranına sahip 6,2 inç 720p LCD ekran
 • 3 GB RAM’li MediaTek Helio P22 işlemci
 • Bir 13Mp, bir 5Mp ve bir 2Mp arka kamera
 • 8Mp ön kamera
 • Android 9
 • 3.580 mAh pil

Ucuz bir model olmasına rağmen, diğer telefonlarla aynı 21: 9 en boy oranında büyük bir 6.2 inç ekran alır. Bununla birlikte, 720 × 1680 çözünürlük arzu edilen bir miktar bırakıyor. 2Mp derinlik sensörü dahil üç arka kamera alır.

Ne yazık ki, L4 sadece düşük bir MediaTek işlemci alıyor. Bu pil ömrü için iyi olmalı ama güce aç görevlerle mücadele edecek. Daha da hayal kırıklığı yaratan Xperia L4, Android 10 ile gönderilmeyecek – kullanıcıların Android 9 ile yapması gerekecek. özellikleri bir süre.

Web sitemizdeki diğer yazılar için tıklayınız.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.