Dünyadaki birçok insan gibi, Yeni yıl kararı veya en azından 2020’ye yeni bir sağlıklı alışkanlık geliştirmek ve sürdürmek amacıyla girmiştir. Ne yazık ki, yılın bu zamanında, birçok insan iyi niyetli planlarını terk etti. kilo kaybetmek veya daha sağlıklı yemekonları çok zor ya da ulaşılamaz olarak görüyor.

Sağlıklı alışkanlıklar

Tekrar denemenizi teşvik etmek için buradayız ve istediğiniz kullanışlıları korumanıza yardımcı olacak bu kullanışlı ipuçlarını kullanıyoruz. sağlıklı alışkanlıklar o kadar ki ikinci doğa olurlar.

Hayatınızı Yeniden Yapılandırın

Bu kulağa korkutucu geliyor, ancak yeni bir davranışı başarılı bir şekilde tekrarlamak ve benimsemek için, yaşamınızın yeni istenen alışkanlığınız ile eski davranışınız arasında sürtünmeye neden olabilecek diğer alanlarını en aza indirmeniz gerekecek. Uzun vadede size fayda sağlayacağını bildiğiniz bir şey için hayatınızda yer açarak, yeni sağlıklı alışkanlığınızı sürdürmek için kendinize daha iyi bir şans vereceksiniz. Tekrarlama ve tutarlılıkla, bu yeni eylem eskisini aşamalı olarak kaldıracak, otomatik hale gelecek ve zamanla yeni rutininize dönüşecektir.

Niyetinizi Belirtin

Bir araştırmaya göre, bir uygulama niyeti belirlemek katılımcıların bu niyetleri takip etme olasılıklarını, yapmayanlara göre yüzde 55 daha fazla yapmıştır. Uygulama niyetleri, hangi işlemi tamamlamak istediğinizi ve bunun gerçekleşmesi için ne yapacağınızı belirtir.

Örnek olarak, 30 dakika koşacağınızı söylemek yerine, “Salı ve Perşembe günleri spor salonunda koşu bandında saat 30: 30’da koşacağım” demeye çalışın.

Alışkanlık İstiflemeyi Deneyin

Alışkanlık istifleme, zahmetsiz, hatta zaman kazandıran rutin oluşturmak için etkili bir yoldur. Belirli bir davranışı gerçekleştirmek için zaman ve yer ipucunuz olarak kullanmak yerine, bu yöntem rutinizdeki mevcut bir alışkanlığı yenisiyle bağlar.

Örneğin, kendinize sık sık televizyon izleyeceğinizi söylüyorsanız sonra eliptik bisikletle bir saatlik bir antrenman yapıyor, ancak sıklıkla eliptik bileşeni atlıyor, televizyon izleyerek bu alışkanlıkları istiflemeyi deneyin sırasında egzersiz. Bunu yapmak, bu olumlu alışkanlığı günlük olarak yaptığınız bir şeyle birleştirmenizi sağlar ve genel olarak size biraz zaman kazandıracaktır!

Web sitemizdeki diğer yazılar için tıklayınız.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.