Devam eden koronavirüs pandemisi evde çocuklarımızı her zamankinden daha fazla gördü, çocuklarımız evde öğrenim için okulu terk etmek zorunda kaldı. Virüsten koruma firması Norton LifeLock, çevrimiçi ortamda en iyi güvenlik uygulamalarını tanıtmak için Aile paketini altı aydır ücretsiz hale getiriyor.

Norton Family ile kullanıcılar, çocuklarının ziyaret ettiği siteleri, özel bir uygulama aracılığıyla sunulan web sitesi kilitleri ve ebeveyn raporlarıyla kontrol edebilir.

Küçük çocuklar da dahil olmak üzere evden çalışan ve öğrenen insan sayısındaki artışla birlikte, çevrimiçi güvende olmanın başka yollarına da bakıyoruz.

Norton Ailesine Neler Dahil?

Artık çocuklar normal okul gününü okuldan ziyade evde geçirmek zorunda kaldıklarında, bu biraz fazla ebeveynlik gerektirebilecek birçok internet saatidir.

Norton Family, ebeveynlerin çocuklarının çevrimiçi olarak baktığı siteleri ve medyayı kontrol etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bunu, çevrimiçi kullanılabilir içeriğin kısıtlanması ve internet saatine sınırlamaların bir kombinasyonu yoluyla yapar.

Norton Family özellikleri şunları içerir:

  • Web Denetimi – Çocuk dostu olmayan sitelere erişimi kısıtlayan web sitesi engelleme araçları. Ebeveynler siteleri beyaz listeye ekleyebilir ve hangilerinin engelleneceğini seçebilir.
  • Arama Denetimi – Bu özellik, çocuğunuzun size aradığı konuyu yönlendirir ve ebeveynlerin çocuklarının çevrimiçi olarak tam olarak ne aradığını görmelerini sağlar.
  • Zaman Denetimi – Ebeveynler tarafından ayarlanan ve günün belirli saatlerinde veya haftanın günlerinde cihaz etkinliğini durduran otomatik bir zaman kilidi.
  • Video Denetimi – Bu, çocuğunuzun cihazında izlediği tüm videoların bir listesini ve videonun snippet’ini kaydeder.
  • Mobil Uygulama Denetimi – Ebeveynlerin, çocuğun cihazına indirilen uygulamaları görmesini sağlar.
  • Düzenli raporlar – Ebeveynlere, haftalık veya aylık olarak çocuklarının çevrimiçi etkinliklerinin raporları e-postayla gönderilebilir.

Norton Ailesini Altı Ay Nasıl Ücretsiz Kullanabilirsiniz?

Norton Family’nin ilk yılın erişimi için genellikle yaklaşık 50 $ maliyeti, bu yüzden altı ay ücretsiz almak iyi bir anlaşma. Tabii ki, ilk altı aydan fazla ücretlendirilmediğinizden emin olmak için bu süre içinde iptal etmeyi seçebilirsiniz – ya da sadece yazılımla devam etmekten mutluluk duyacağınızı görebilirsiniz.

Denemenizi almak için şu adresi ziyaret edin: Nortonve doğrudan sitesinden deneme sürümüne kaydolun. Teklifin 31 Mayıs’a kadar sürdüğünü belirtmek gerekir, bu yüzden ilgileniyorsanız çok uzun süre bırakmayın.

Denemeye başlamadan önce, önerileri kontrol etmek, tüm cihazlar desteklenmediğinden. Örneğin, paket Mac’lerle çalışmaz.

Çevrimiçi Kendinizi Koruma İpuçları

Kendinizi ve ailenizi çevrimiçi korumak önemlidir, ancak Norton Family gibi bir araç, hileli saldırı girişimlerine boyun eğmemeyi veya kişisel bilgilerinizi almamayı sağlamanın yollarından biridir. Çevrimiçi güvenliğinizin tehlikeye atılmamasını sağlamanın başka önemli yolları da vardır:

Şifre Yöneticileri – Her birimiz çeşitli siteler arasında birden fazla şifre jugging ile, özensiz almak ve ayrıntıları yanlış yerleştirmek veya farklı hesaplar için aynı şifreyi kullanmak kolaydır. bir şifre yöneticisi sizin için güvenli şifreler oluşturma, bir düğmeye tıklayarak oturum açabilmeniz için önemli bilgilerinizi hatırlama ve sizi olası ihlallere karşı uyaran çeşitli özellikler sayesinde tüm bu kötü uygulamaları hafifletir.

Antivirüs yazılımı – Çevrimiçi olduğunuzda ne kadar dikkatli olduğunuzun bir önemi yoktur, güvenli olmayan bir web sitesi veya e-posta kimlik avı yoluyla herkes bir virüse veya saldırı girişimine maruz kalabilir. Cihazınıza virüs bulaşmış bir USB çubuğunu takmak kadar basit bir şey bile bulaştırabilirsiniz. İşte nerede antivirüs yazılımı bilgisayarınıza bulaşmadan önce tehditleri tespit edeceğinden, karantinaya alarak ve herhangi bir zarar vermeden atmadan yardımcı olabilir.

VPN – VPN’ler yalnızca Netflix’i yurtdışında izlemek veya spor etkinliklerine yetişmek için değil (bunun için harika olsalar da). Ayrıca çevrimiçi kimliğinizi gizlemek için mükemmel araçlardır. VPN’ler kişisel bilgilerinizin yanı sıra etkinliğinizi izlemeyi zorlaştırarak her zamanki internet sunucunuzu atlayın. Sadece evde kullanım için değil, aynı zamanda çok fazla endişe duymadan halka açık Wi-Fi noktalarına erişebileceğiniz anlamına gelir.

Web sitemizdeki diğer yazılar için tıklayınız.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.