Slack, deneyime yeni giren milyonlarca kişi için evden çalışma hayatını çok daha kolay hale getirecek yeni entegrasyonların lansmanını yaptı: Artık doğrudan Slack arayüzünden video toplantılarına ve VoIP çağrılarına geçebilecekler.

Slack, uzaktan çalışmalara pandemik destekli geri çekilmenin önüne geçiyor.

Slack ile Microsoft Teams Entegrasyonu

En büyük yeni entegrasyon, Office 365 için ekip işbirliği merkezi olan Microsoft Teams için. Slack kullanıcıları, Slack sohbet penceresinden çıkmadan Microsoft Teams arama özelliklerine erişebilir. Bu özellikler, katılmadan önce aramayı önizleme, hem ne zaman başladığını hem de içinde kimin olduğunu görmeyi içerir.

Entegrasyona sahip çalışanlar, Microsoft Teams’i video görüşmeleri için varsayılan olarak ayarlayabilir ve Outlook Slack uygulaması gibi önceden var olan entegrasyonlarla da iyi oynayarak kullanıcıların doğrudan takvim bildirimlerinden çağrılara katılmasına izin verir.

Her şey, bir arayüzden diğerine geçmek için gerekli olan zihinsel enerjiyi azaltır ve işçilerin yeni evden normal işlerle minimum kesintiyle uğraşmasına izin verir.

Diğer VoIP hizmetleri

Slack, herkesin Microsoft Teams istemediğini bilmiyor, bu yüzden VoIP telefon görüşmesi yeteneklerine odaklanan bir dizi alternatif seçenek var. Artık dört sanal arama servisi için daha entegrasyonlar mevcut olmalıdır: Zoom, Cisco Jabber, RingCentral ve Dialpad.

Kurulduktan sonra entegrasyonlar, kullanıcıların hangi VoIP hizmetini kullanarak istedikleri doğrudan aramaları için her bir Slack kullanıcı adının yanında bulunan bir telefon simgesini tıklamasına olanak tanır.

Tüm bu VoIP şirketleri, mevcut çalışma ortamında büyük bir büyüme görüyor, bazıları küresel krize yanıt olarak fırsatlar sunuyor veya ücretsiz denemeleri uzatıyor.

Pandemi Sırasında Slack’in Başarısı

Hiç kimseye sürpriz olmayacak olan şeyde, salgın sırasında gevşek kullanım arttı.

CEO Stewart Butterfield, ilk kez sadece on milyon aynı anda bağlı kullanıcıyı vurmakla kalmadı, bir buçuk hafta sonra bu sayıyı 12,5 milyona kadar çıkardı. bir Twitter dizisi.

Şirketlerin hisseleri de arttı, kısmen Slack’in COVID-19 pandemisine verdiği erken tepki ile desteklendi. 18 Mart’ta, sohbet uygulaması şirketi uzaktan çalışmalara geçiş yapanlara yardımcı olmak için bir dizi çevrimiçi takım kaynağı, ücretsiz 1: 1 canlı konsültasyon ve yeni web seminerleri başlattı.

Slack, yıllardır işyerindeki e-postayı yavaş yavaş değiştiriyor. Koronavirüs pandemisine hızlı yanıtları göz önüne alındığında, bu eğilimi yılın geri kalanında ve ötesinde sürdürmeleri muhtemeldir.

Web sitemizdeki diğer yazılar için tıklayınız.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.