NortonLifeLock’un son araştırmasına göre, Amerikalılar çevrimiçi güvenliği kendi ellerine alıyor ve dörtte üçü gizlilikleri hakkında “her zamankinden daha fazla alarm veriyor”.

Veriler, Amerikalıların üçte birinden biraz fazlasının kişisel bilgilerini korumaktan en çok sorumlu olduklarını, ancak yüzde yirmi dokuzunun hükümete kendilerini korumak için sorumluluk vermeye istekli olduğunu buldu. ABD, hükümet rolünün üstündeki bireysel rolünü tanıyan tek ülkedir.

Günümüzün dijital ikliminde var olan dolandırıcılık ve VPN’ler, şifre yöneticileri ve antivirüs yazılımı gibi hizmetlerin tümü makul bir maliyetle mevcut olduğundan, kendinizi de korumanın birçok yolu vardır.

Amerikan Halkının Güvenliği Kendi Kendine Yeterliliği

NortonLifeLock raporu özellikle ABD söz konusu olduğunda, halkın güvenlik kaygıları hakkında bazı ilginç istatistikler ortaya koymaktadır. İngiltere, İtalya, Japonya, Almanya ve diğerleri de dahil olmak üzere ankete katılan diğer tüm ülkelerle karşılaştırıldığında, Amerikalıların bunu yapmak için dış güçlere güvenmek yerine kendi çevrimiçi güvenlikleri için sorumluluk alma olasılıkları daha yüksek görünüyor.

Ankete katılan Amerikalıların yarısı, özel şirketlere veya hükümet güçlerine güvenliği korumak için yeterince çaba sarfetmek istemeyecek ve bu sebepsiz değil. Görünüşe göre% 74’ü gizlilikleri hakkında her zamankinden daha fazla endişe duyuyor, veri ihlalleri ve üçüncü taraflara bilgi kaygılar listesinin başında satılıyor.

Bu güven eksikliği, şaşırtıcı bir şekilde, Cumhuriyetçilerin% 47’sinin ve Demokratların% 50’sinin mevcut yönetimi yeterince yapmamakla suçladığı ve ABD’nin gizlilik yasaları söz konusu olduğunda diğer ülkelerin arkasında işaretlediğini hissettiği ile oldukça partizan.

Geleceğin teknolojisi hakkında da endişeler var. Amerikalıların% 68’i, yüz tanımanın gelecek yıl kötüye kullanılacağına inanıyor ve suçluların verileri çalmak için kullanacağı en büyük endişe. Buna rağmen, çoğu Amerikalı, kolluk kuvvetleri, okullar ve hatta perakendeciler tarafından yüz tanıma kullanımını desteklemektedir.

Amerikalılar, kendi verilerini ve kişisel bilgilerini koruma konusunda çok fazla sorumluluk kabul etmeye istekli oldukları için araştırılan diğer ülkelere kıyasla aykırıdır ”- NortonLifeLock, siber güvenlik eğitimi şefi Paige Hanson diyor

Amerikalılar Çevrimiçinde Dikkat Nasıl Gösteriyor

NortonLifeLock’un raporu Amerikalıların vaaz ettiklerini uyguladıklarını ve% 87’sinin çevrimiçi ortamda kendilerini korumak için adımlar attığını gösteriyor.

Bu adımlar, dolandırıcıların kişisel bilgilerinden yararlanmasını önlemek için sosyal medyada paylaştıklarını (% 38) sınırlamayı ve genellikle güvenli olmayan ve dolandırıcıların yapması kolay bir yol olan genel Wi-Fi (% 33) kullanımından kaçınmayı içerir. detaylarınızı kesin. Amerikalıların% 20’si VPN veya şifre yöneticisi gibi kimlik hırsızlığı koruma hizmetlerini de kullanıyor.

Bununla birlikte, Amerikalıların gizliliği korumak için proaktif olarak daha iyi yollar bulma olasılıkları diğer uluslardan% 15 daha fazla olduğundan, tüm bu güvenceler endişelerimizi hafifletmek için hala yeterli görünmüyor.

Bu, Amerikalıların gizlilik bağımsızlıklarını gerçekten kucakladıkları bir yıl olabilir, özellikle de California Tüketici Gizlilik Yasası gibi, verilerinin nasıl kullanıldığı üzerinde kontrol sahibi olan yeni düzenlemeler sayesinde – Siber güvenlik eğitimi şefi Norton Hanson, NortonLifeLock

Kendinizi Koruyacak Adımlar

Çoğu Amerikalı gibi, çevrimiçi güvenliğinizden endişe ediyorsanız, internet etkinliklerinizi kilitleyecek ve sizi gözetmenlerden ve dolandırıcılardan koruyacak birçok araç vardır:

Bir VPN’e yatırım yapın – VPN’nin damgalanması ve gölgeli ilişkileri geçmişte kaldı. Artık her zamankinden daha fazla, diğer bölgelerden içeriğe erişmek ve çevrimiçi ortamda kendimizi korumak için bir VPN kullanıyoruz. PureVPN gibi birçok VPN, sizi çevrimiçi olarak neredeyse görünmez yapan bir dizi güvenlik özelliğine sahiptir.

Bir Şifre Yöneticisi seçin – Şifre yöneticileri, şifrelerinizi hatırlama stresinden kurtulmak için mükemmeldir, ancak aynı zamanda en iyi uygulamaları teşvik eder, güvenli şifreler üretebilir ve hatta şifrenizin ne zaman oluşturulduğunu size bildirir. Her ay birkaç kuruş için.

Anti-Virüs Yazılımını Etkinleştirin – Internet’e antivirüs yazılımı olmadan bağlı bir cihaz kullanıyorsanız, bunu hemen düzeltmeniz gerekiyor! Testlerimizde bulduğumuz gibi bazı mükemmel seçenekler var ve McAfee, BitDefender ve evet gibi uygulamalarla, bu raporun kendi yaratıcısı NortonLifeLock bile, hepsi küçük bir abonelik için su geçirmez güvenlik sunuyor, hiç olmamıştı korunmak için daha iyi bir zaman.

Web sitemizdeki diğer yazılar için tıklayınız.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.