Google, Covid-19 koronavirüs krizinin bir sonucu olarak yıllık I / O geliştirici konferansını tamamen iptal etti.

Bu doğru, şirket canlı yayın akışı alternatifi bile sunmuyor, çünkü birçok şirket yüz yüze konferanslarını değiştirirken tercih etti. Ancak, bu sadece geliştiriciler ve gazeteciler için bir rahatsızlıktan daha fazlasını temsil ediyor – Android 11 ve Pixel 4a serisi telefonlarda ve beklenen sürüm programlarında neler olacağını merak etmemizi sağlıyor.

I / O 2020 ve önümüzdeki yıl Google ürünlerinin geleceği için iptalinin ne anlama geldiği hakkında bilmeniz gereken her şey.

Google I / O 2020 İptal Edildi

Google, daha önce 12-14 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan bu yıl I / O konferansı için fiziksel bir etkinlik olmayacağını açıklamıştı. Yerine, arama devi dedi “geliştirici topluluğuyla en iyi bağlantı kurmak için Google I / O’yu geliştirmenin diğer yollarını keşfeder.”

O zaman, Google’ın konferansı bir dizi canlı akış üzerinde gerçekleştireceği varsayıldı. Nokia ve Oppo, örneğin son zamanlarda canlı yayın yoluyla telefon lansmanları düzenlediler.

Ancak, şirket uygun gördü tüm etkinliği rafa kaldır.

Geliştiricilerimizin, çalışanlarımızın ve yerel topluluklarımızın sağlığı ve güvenliği konusundaki endişelerden – ve yerel Körfez Bölgesi ilçelerinin son zamanlarda “yerinde barınma” emirlerine uygun olarak – ne yazık ki bu yıl hiçbir kapasitede G / Ç tutmayacağız .

Piksel 4a için bu ne anlama geliyor?Google Pixel 4a

Google’ın bu yıl I / O’daki mükemmel Pixel 3a serisi telefonlarının takibini duyurmasını bekliyorduk.

Aslında, çok çalışan teknoloji sızıntıları sayesinde, yaklaşan orta sınıf telefon serisi hakkında çok şey biliyorduk. Neye benzeyeceklerini bile biliyorduk.

Bu, Pixel 4a’nın iptal edileceği anlamına mı geliyor?

Şu anda, olası görünmüyor. Planlanan gösteriden iki ay uzaktayız ve Google şimdiye kadar nihai üretimde olmasa da Pixel 4a ile son testlere çok yakın olacaktı.

Bununla birlikte, koronavirüs nedeniyle akıllı telefon satışlarındaki küresel yavaşlama ve diğer telefonların salgının bir sonucu olarak ortaya çıkardığı üretim sorunları ile Google’ın lansmanı ertelemesi mantıksız görünmüyor.

Android 11 ne olacak?

Android 11’in geliştirici önizlemesi, üçüncü taraf uygulama üreticilerinin alışması için kullanılabilir – bu nedenle, tam sürüme zaten doğru yoldayız.

Google mühendisleri evden çalışarak yaklaşan işletim sistemini mükemmelleştirmeleri için daha fazla zaman ayırmalıdır. Ancak Google, güncellemeleri Chrome web tarayıcısında ertelemeye uygun olduğunu gördü. Şirket dedi ki cıvıldamak:

“Düzeltilmiş çalışma zamanlamaları nedeniyle, yaklaşan Chrome ve Chrome OS sürümlerini duraklatıyoruz. Amacımız, onlara güvenen herkes için istikrarlı, güvenli ve güvenilir olmaya devam etmelerini sağlamaktır. Chrome 80’e dahil edilecek güvenlikle ilgili güncellemelere öncelik vereceğiz. Bizi izlemeye devam edin. ”

Görünüşe göre Google bunu, işlerini yapmak için yazılıma güvenen uzak çalışanların (Tech.co’da hepimizi içeren) sorunları önlemek için yaptı. Ancak Google güvenlik düzeltmeleri yapmaya devam edecektir.

Belki de o zaman, Google Android ile aynı yaklaşımı benimseyecektir – güvenlik düzeltmelerinin devam etmesi, ancak koronavirüs sakinleşene kadar büyük bir revizyona gerek kalmayacak.

Web sitemizdeki diğer yazılar için tıklayınız.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.