Evinizin rahatlığı sizi spor salonuna gitmekten hiç caydırdı mı? Daha soğuk havalarda, doğal içgüdülerimiz içeri girip bizi dışarı çıkıp ayrılmak istemediğimize ikna edebilir Kendi evinizin konforunu terk etmeden iyi ve etkili bir antrenman yapmak mümkün mü?

Fitness profesyonellerine göre, iyi bir antrenman yapmak mümkündür herhangi bir yer, sadece hareket etmelisin. Her türlü hareket, hiç hareket etmemekten daha faydalı olacaktır.

Evde egzersiz

Potansiyel Sınırlamalar

İnsanlar evde egzersiz yapmayı düşündüklerinde, yaşam alanlarını yerel spor salonlarıyla haksız bir şekilde karşılaştırırlar. Tabii ki, spor salonu, bir koşu bandında koşuyor veya bir bench press’te kaslarınızı çalıştırıyor olsun, her türlü hareketi teşvik etmek için çok daha fazla ekipmana ve alana sahip olacak.

İnsanlar genellikle bu sebeple evde egzersiz yapmayı reddediyorlar, ancak gerçekten ihtiyaç duydukları tek şey, vücudunuzun tüm hareket düzlemlerinde hareket etmesine izin veren bir yoga matının büyüklüğü. İstemiyorsanız iç mekanda egzersiz yapmak için ayakkabıya bile ihtiyacınız yok.

Nasıl programlayacağınızı bilmeseniz bile rutin, bu da bir sorun değil. Dünyanın dört bir yanındaki profesyonel eğitmenlerden çevrimiçi olarak binlerce rutin ödünç alabileceğiniz binlerce video var ve belki de kendi rutininizi oluşturmak için birkaç tanesini birleştireceksiniz!

Örnek Antrenmanlar

Spor salonu yerine ev için ayrılmış özel egzersizler olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Cevap? Hayır!

Pushuplar, ağız kavgası, lunges ve hatta atlama krikoları gibi standart temel hareketler gerçekten ihtiyacınız olan tek şey. Niyetle hareket etmek en önemli şeydir. Süslü bir şey yapmanıza gerek yok.

Ekipmana yatırım yapmak istiyorsanız, uzmanlar 5 kilo ila 15 kilo arasında değişen küçük bir dambıl koleksiyonuna, bir TRX, bir yoga matına ve bir miktar direnç, süspansiyon ve minder sağlayan bir dizi direnç bandına sahip olmanızı önerir. taşımak için. Koşmayı tercih ediyorsanız… her zaman mahalle vardır ve bunun için gerekli olan tek şey iyi bir koşu ayakkabısıdır.

Egzersizinizi Destekleyin

İster evde ister spor salonunda egzersiz yapmayı tercih edin, vücudunuzu en uygun düzeyde gerçekleştirmesi gereken gerekli besinlerle hazırlamanız önemlidir. BIOVEA’nın seçimini keşfedin antrenman öncesi tozlar ve takviyeler Bir sonraki antrenmanınızı desteklemek için.

Web sitemizdeki diğer yazılar için tıklayınız.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.