Doğada karşılaşmayı en son isteyeceğiniz ya da hiç istemeyeceğiniz, bazılarını ise hiçbir zaman görmediğiniz ve kendilerinden uzak durulması da gereken “En Zehirli 10 Hayvan” anlatımıza hoş geldiniz.

BALON BALIĞI – 10

Omurgalı canlılar türü içinde en tehlikeli ikinci, sıralamamızda onuncu sıradaki Balon Balığı. Isırığıyla canlıları felç edip, kurbanlarını 24 saat içinde öldürecek zehri bünyesinde barındırıyor.

Balon Balığı
Balon Balığı

OK KURBAĞASI – 9

Zehrini, vücudunun üst derisinde taşıyan ve insanlara bile zehrini hızlıca geçirebilen bu canlı, sadece 5 santimetre büyüklüğünde. Zehir kapasitesinin 2 mikrogramı; 10 insanı ve 20 bin fareyi öldürebilir.

Ok Kurbağası
Ok Kurbağası

KARA MAMBA YILANI – 8

Bir ısırığıyla, aynı anda 100 insan ve 25 bin farenin ölümüne sebep olabilecek güçteki bu yılan, ısırdığı bir insanın yaşamına 45 dakika içinde son verebilir.

Kara Mamba Yılanı
Kara Mamba Yılanı

BREZİLYALI GEZGİN ÖRÜMCEK – 7

En zehirli örümcek sıfatını Guinnes Rekorlar Kitabı’nda tescil ettiren bu canlı; zehrinin 0.006 miligramı bir fareyi anında öldürebilir. İlginç ve bir o kadar korkulacak durum ise; bu canlı türüyle günlük hayatımıza birlikte yaşıyoruz!

Brezilyalı Gezgin Örümcek
Brezilyalı Gezgin Örümcek

KAYA BALIĞI – 6

Görüntüleri çirkinden de ötede olan bu canlılar, balık ailesinin en zehirli türü olarak tanınıyor. Taş gibi görünen yüzeylerine sakın aldanmayın, öldürücü zehriyle etkisiz hale gelmeniz an meselesi oluyor.

Kaya Balığı
Kaya Balığı

ÖLÜM AVCISI AKREPLERİ – 5

Sarı bir renk görünümündeki bu akrepler, bir insanı soktuğunda direkt olarak insanı koma haline geçirip felç ediyor. Sonuç ise; ölüm.

Ölüm Avcısı Akrepler
Ölüm Avcısı Akrepler

MAVİ HALKALI AHTAPOT – 4

Normal ahtapotun boy ölçülerinde çok daha küçük olmalarına rağmen, vücutlarındaki zehirle dakikada 26 yetişkin insanı öldürüp yollarına devam edebilirler.

Mavi Halkalı Ahtapot
Mavi Halkalı Ahtapot

MERMER YÜZEYLİ SALYANGOZ – 3

Listede ilk üçte yer alan bu canlının zehri, bir damlasıyla anında yirmi kişiyi ölümle buluşturuyor.

Mermer Yüzeyli Yalyangoz
Mermer Yüzeyli Yalyangoz

KRAL KOBRA – 2

6 metreye ulaşan boylarıyla en uzun yılan olmak yetmezmiş gibi en zehirli yılan olma özelliğini de taşıyorlar. Yemek olarak da bir yılan yiyen bu canlı; tek bir ısırıkla bir insanı anında öldürme yeteneğine sahip ve ölüm süresi 3 saat.

Kral Kobra
Kral Kobra

KUTU DENİZ ANASI – 1

1954 yılından bu yana yaklaşık 6 bin kişi, bu canlının vücutlarına yapışıp salgıladığı toxinin direkt kalbi etkilemesi sonucu, sinir sistemleri çökerek yaşamını yitirdi.

Kutu Denizanası
Kutu Denizanası

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.