Birçok köpek sahibi, hayvan dostunun sağlığını koruma konusunda çevresinden duyduğu önerilerle farklı farklı adımlar atmaktadır. Bu önerilerden en mühim olanı mama konusudur. Köpeklerinin beslenmesine özen gösteren kişiler sağlıklı bir beslenme için, köpeğinin fiziksel ve genetik özelliklerine uygun bir yol izlemelidir.

Veterinerin kontrolü ve tavsiyeleri mutlak öneme sahip olup, köpeğinize en uygun mamayı belirli testler size iletecektir. Veteriner hekimden sonra size düşen ilk görev köpeğinizin yaşını bilmeniz. Yavru bir dosta sahipseniz, sağlıklı gelişmesi adına özel formüle edilen kuru mamaları tercih edebilirsiniz. Bu mamalar; bağışıklık sistemini dış ortam karşısında güçlendirecektir.

Eğer yetişkin bir dosta sahipseniz ve hiperaktif bir köpekse onun için de farklı bir mama kullanılmalı. Yaşı ilerlemiş bir dosta sahipseniz, sindirim sistemini yormayacak, enerji ve proteini daha az olan senior mama tercih edilebilir.

Gelin; insanlardan daha değerli, daha vefalı, daha eğlenceli ve daha masum olan hayvan dostlarımıza En İyi Köpek Mamaları sunmak için bu yazımda toplanalım.

Hey Love

Farklı bir mama verilmesine gerek kalmadan, dostunuzun ihtiyacı olan tüm besin elementlerini karşılayan Hey Love Premium Formula Adult; mısır, buğday, arpa, kurutulmuş yumurta, et-kemik unu, peynir suyu tozu, tuz, mermer tozu, dikalsiyum fosfat, vitamin ile mineral premiksleri, pirinç, buğday kepeği, soya küspesi, mısır gluten unu, ayçiçek yağı, sığır iç yağı, sığır ve koyun eti, vinas, kuru akciğer, kuru temizlenmiş işkembe, kuru dalak, kuru böbrek, küf önleyici, sarımsak tozu, antioksidant gibi değerleri barındırır.

Acana

İçindekiler: %60 et, yaklaşık %40 oranında meyve, sebze ya da glisemik değerine sahip yulafı bulunuyor. Tüm mamalarında karbonhidrat değeri en aza indirgenmiş durumdadır.

Orijen

İçindekiler: Kemiksiz tavuk eti(%20), kurutulmuş tavuk(%15), taze tavuk ciğeri(%6), taze bütün ringa balığı(%5), taze kemiksiz hindi(%4), kurutulmuş hindi(%4), taze hindi ciğeri(%3), taze bütün yumurta(%3), taze kılçıksız levrek(%3), taze bütün somon(%3), taze tavuk yüreği(%3), tavuk kıkırdağı(%3), kurutulmuş ringa balığı(%3), kurutulmuş somon(%3), kırmızı mercimek, yeşil bezelye, yeşil mercimek, tavuk ciğeri yağı(%2), güneşte kurutulmuş yonca, yer elması, bezelye lifi, nohut, kabak, bal kabağı, ıspanak, havuç, kırmızı lezzetli elma, Bartlett armudu, kızılcık, yaban mersini, su yosunu, hindiba kökü , meyan kökü, melekotu kökü, çemen otu, kadife çiçeği, tatlı rezene, nane yaprağı, sarı papatya, kara hindiba kökü, zater, biberiye, enterococcus faecium.

Dostunuza ilk kez bu mamayı veriyorsanız, hem sağlığı hem de ağız tadına uygun olabilmesi için biraz zamana ihtiyacı olacak. Birinci günde; eski mamasına bu mamadan %25 oranında katalım, sonraki günlere gelince de; oranı düzenli olarak arttırıp bir hafta sonra tamamen bu mamaya geçebilirsiniz.

Taste of the Wild

İçindekiler: Ördek, ördek eti, tavuk eti, tatlı patates, bezelye, patates, tavuk yağı, yumurta, patates proteini, doğal lezzet, okyanus balığı eti, bıldırcın rosto, ördek rosto, füme hindi, domates püresi, tuz,kolin klorid, kurutulmuş hindiba kökü, domates, yaban mersini, ahududu, yuka schidigera özü, kurutulmuş Enterococcus faecium fermantasyon çözeltileri, kurutulmuş Lactobacillus acidophilus fermantasyon çözeltileri, kurutulmuş Lactobacillus casei fermantasyon ürünü, kurutulmuş Lactobacillus plantarum fermantasyon ürünü, kurutulmuş Trichoderma longibrachiatum fermantasyon özü, E vitamini, demir proteinat, çinko proteinat, bakır proteinat, demir sülfat, çinko sülfat, bakır sülfat, potasyum iyodür, mono nitrat tiamin (B1 vitamini), manganez proteinat, manganez oksit, askorbik asit, tamamlayıcı A Vitamini, biyotin,niacin, kalsiyum pantotanat, manganez sülfat, sodyum selenit, pyridoxine hidroklorür (B6 vitamini), tamamlayıcı B 12 Vitamini, riboflavin (B2 vitamini) tamamlayıcı D vitamini, folik asit.

Brit Care Cornilove

İçindekiler: Kuzu eti unu, pirinç, kümes hayvanları yağı, somon yağı, doğal aroma, pirinç kepeği, şekerpancarı posası, bira mayası, yucca schidigera, kurutulmuş elma, mineraller, Glukozamin, Kondroitin sulfat, DL-Metiyonin, L-lysine, Mannanoligosakkarit, Fruktooligosakkarit, organik selenyum, niasin, kalsiyum pantotenat, folik asit, biotin, vitaminler.

N&D

İçindekiler: Kuzu eti unu, pirinç, kümes hayvanları yağı, somon yağı, doğal aroma, pirinç kepeği, şekerpancarı posası, bira mayası, yucca schidigera, kurutulmuş elma, mineraller, Glukozamin, Kondroitin sulfat, DL-Metiyonin, L-lysine, Mannanoligosakkarit, Fruktooligosakkarit, organik selenyum, niasin, kalsiyum pantotenat, folik asit, biotin, vitaminler.

Maxima

İçindekiler: Kuzu yemeği, pirinç, mısır gluteni, buğday kepeği, sığır donyağı, palm stearin, ayçiçek yağı, Orkinos yağı, di- kalsiyum fosfat, sığır aroması, Lesitin, kolin klorür, DL- metiyonin, enzim, Mannanoligosaccharide, avize ağacı özü, Temel Vitaminler takviyesi(A vitamin, D vitamini 3, E vitamin, K vitamini 3, nikotinik asit, pantotenik asit, riboflavin, tiamin, piridoksin, folik asit, vitamin B12 Biotin), Esansiyeliz mineraller takviyesi(çinko, demir, manganez, bakır selenyum,iyot) E vitamini ve cile koruyucu, Glucosamine, cholatine, chodrotin.

Blue Buffalo Wilderness

İçindekiler: Kemiksiz Tavuk, Tavuk Unu, Bütün Kahverengi Pirinç, Bütün Arpa, Yulaf unu, Çavdar, Bütün Patates, Tavuk Yağı, Ringa Balığı Unu, Domates Püresi, Doğal Tavuk Aroması, Bütün Havuç, Bütün Tatlı Patates, Kurutulmuş Yumurta, Yaban Mersini, Kızılcık, Keten Tohumu, Arpa Çimi, Kurutulmuş Maydanoz, Alfalfa Unu, Yosun Unu, Taurin, L-Karnitin, L-Lisin, Yucca Schidigera Özütü, Yeşil Çay Özütü, Zerdeçal, Sarımsak, Ayçiçeği Yağı (doğal Omega6 yağ asidi kaynağı), Balık Yağı (doğal Omega3 yağ asidi kaynağı), Fruktooligosakkarit, Monooligosakkarit, Kurutulmuş Hindiba Kökü, Siyah Çimlendirilmiş Arpa, Biberiye Yağı, A Vitamini İlavesi, C Vitamini, E Vitamini İlavesi, D3 Vitamini İlavesi, Beta Karoten, Kalsiyum Askorbat (C Vitamini kaynağı), B12 Vitamini İlavesi, Niasin (B1 Vitamini), Kalsiyum Pantotenat (B5 Vitamini), Riboflavin (B2 Vitamini), Pridoksin Hidroklorür (B6 Vitamini), Tiamin Hidroklorid (B1 Vitamini), Folik Asit, Biyotin, Kolin Klorür, Kalsiyum Fosfat, Çinko Amino Asit Kompleksi (Birleşik Çinko kaynağı), Demir Amino Asit Kompleksi, Bakır Amino Asit Kompleksi, Manganez Amino Asit Kompleksi, Potasyum Amino Asit Kompleksi, Kobalt Proteinat, Dikalsiyum Fosfat, Potasyum Klorür, Sodyum Selenit, Tuz, Laktobakilus asidofilus, Bakilus subtilis, Bifidobakteryum termofilum

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.