Aksiyon sahneleri denince akla gelen isimlerin başında olan Jason Statham’ın en iyi 10 filmini sizler için listeledik.

10.Parker

Donald Westlake adlı yazarın romanından uyarlanan bu filmin konusu şöyledir; Parker(Jason Statham) hırsızdır ama bildiğiniz hırsızlardan çok ama çok farklı kendisi merhametli, adam öldürmeyen prensipleri olan bir hırsız ama beraber soygun yaptıkları ekip Parker’ı sırtından bıçaklayınca işlerin rengi değişiyor.İntikam almak isteyen Parker bu filmde yalnızda değil güzel emlakçı Leslie Parker’ı paraya ihtiyacı olduğunu ikna edip beraber mücevher soygunu planı yapıyorlar ve böylece soluksuz aksiyon sahneleri bizi bekliyor.

9.Banka İşi (The Bank Job)

Yönetmenliğini Roger Donaldson’ın yaptığı, bu heyecan dolu gerilim filmi, entrika, skandal ve tehlikenin bir arada işenip filmle aktarılması filmi güzel yapan olayların başında geliyor, yapımcıları tarafından “cinayet, seks ve yolsuzluğun inanılmaz söylenmemiş hikayesi” diye tanımlanmaktadır. Filmin konusuda yaşanmış bir olaydan esinlenilmiştir.Eylül 1971’de, hırsızlar Londra’daki Baker Street’te bulunan bir bankanın kasasına tünel kazarak girdiler ve milyonlarca Sterlin değerinde nakit para ve mücevherin bulunduğu kasaları yağmaladılar ve kimse yakalanmadı film bu soygunun perde arkasında kimlerin olabileceğini anlatıyor.

8.Suikastçi (War)

FBI Ajanı Jack Crawford (Jason Statham) ve ortağı Tom Lone (Terry Chen) yeni bir görevdedirler ve gayeleri Çin çetesini yok etmektir fakat olaylar beklenildiği gibi gitmez. Ortağı ve onun ailesi, suikastçı Rogue tarafından öldürülür, FBI ajanı Jack Crawford intikamını almak için ant içer Ama Rogue (Jet Li) izini kaybettirir, ta ki 3 yıl sonra Çin çete lideri Chang ile Japon Yakuza patronu Shiro arasında amansız bir savaş başlatmak üzere. Rogue’u yakalamaya kararlı olan Crawford takımını bu savaşın içine sürükler. Fakat Jack’in bilmediği bir şey her şeyin göründüğü gibi olmamasıdır.

7. Cehennem Melekleri (The Expendables)

Cehennem Melekleri, bir Amerika ülkesinin kötü kişilikteki diktatörünü düşürmek ve diktatörlük rejimini sonlandırabilmek için Güney Amerika ülkesine gizlice girip operasyon başlatan bir grup paralı askerin hikayesinin yer aldığı, aksiyon filmlerinin en iyi oyuncularının yer aldığı olağanüstü film kadrosu ile dikkatleri çekmiş olan 2010 yılının en iddialı aksiyon-gerilim filmlerindendir. Dizinin 2010 yılından sonra çıkmış 2 filmi daha vardır.

6.Ölüm Yarışı ( Death Race )

En iyi Suçlular ile dolmuş bir hapishanenin yöneticileri, ceza evindeki mahkumları birbirleri ile Yarışmaya zorlayıp, bir nevi gladyatör turnuvası düzenlemeye karar vermişlerdir. Şiddet ve ölüm isteği ile yanıp tutuşan mahkumlar birbirleri ile ölümüne yarışmaya dünden hazırdır. 3 kere şampiyon olmuş otomobil yarışçısı olan Jensen Ames (Jason Statham), bu amansız yarışta hayatta kalmayı başarması gerekmektedir.

5.Tetikçi (Crank)

Chev Chelios, suçlu Verona tarafından zehirlenir. Chev, bir tetikçidir ve aslında bu işlere son verme kararı almıştır. Hiç beklemediği bir anda kendisine enjekte edilen bu zehirden kurtulana dek hayatta kalmasının tek bir yolu vardır. Doktoru ve aynı zamanda arkadaşı olan Miles, panzehir bulunana dek adrenalin seviyesini maximumda tutmasını söyler. Chev, sevgilisi Eve ile buluşur ve onunla birlikte Verona’nın peşine öldürme amacıyla düşerler. Bu süreçte bir yandan başkalarına zarar vermeye devam edip diğer yandan da hayatındaki gerilim ve heyecan dolu düzeyde tutmak için takibi hiç bırakmaz.

4.Italyan Isi (The Italian Job)

1969 yapımı The Italian Job ile yeni film arasında, ‘yeniden çekim’ tanımını yersiz bırakacak kadar büyük farklılıklar var. İlk film, İtalya’nın Torino Şehrindeki soygunu anlatırken yeni filmde sadece giriş bölümünde İtalya’ya geçiyor ve hırsızlık da Venedik’te gerçekleşiyor. İlk filmde trafik sıkışıklığı Torino’da kullanılırken yeni filmde bu yöntem, ekip tarafından Los Angeles’a taşınıyor. Her iki filmde de çalınması gereken altın, ancak yeni filmde işin içinde bir de intikam duygusu var.

3.Ölüm Hattı ( Cellular)

Ryan’ın cep telefonu arandığında gördüğü numara tanımadığı birine aittir. Parazitli hattın diğer ucundaki ses de öyle. Korku ve panik içindeki Jessica Martin adında bir kadın kaçırıldığını söyleyip kendisinden yardım istemektedir. Ryan Bu tesadüfi telefon görüşmesiyle inanılmaz bir maceraya yelken açar. Kadını kurtarabilmek için cinayetler ve şaşırtmacalı bir araştırmaya koyulan adamı hattın öbür ucunda ne beklemektedir?

2.Hızlı ve Öfkeli 6 (Fast And Furious 6)

Hızlı ve Öfkeli: Rio Soygunu’nun dünyadaki gişe başarısının üstüne inşa edilen, aksiyonu, suç işlemeyi ve hikayeyi daha da yükseklere çıkaran ‘Hızlı ve Öfkeli 6’ filmi ile yönetmen Justin Lin 4. kez kamera arkasına geçiyor. Kendisine, yapımcı Clayton Towsend’in  seriye yeniden katılmasını memnuniyetle karşılayan tecrübeli yapımcılar Neal H. Moritz ve Van Diesel da destekliyor.
Dom (Vin Diesel) ve Brian’nın (Paul Walker) Rio’da yaptıkları mükemmel hırsızlıkla devirdikleri Kingpin Krallığından sonra kendilerine 100 milyon dolar kalmıştır. Bu soygundan sonra kahramanlarımız dünyaya dağılmıştır. Ancak eve dönemiyor olmaları ve sonsuza dek kaçak yaşamaları, hayatlarını yarım bırakmaktadır.

1.Taşıyıcı (The Transporter)

Frank (Jason Statham) yaptığı işte en iyisidir, tehlikeli ve yasa dışı maddeleri hiçbir soru sormadan bir noktadan diğerine taşır fakat en son işinde, Esir tüccarlarının kaçırdığı güzel bir kadın, onun taşıma planlarında büyük bir sorun çıkmasına neden olur. Artık Frank kadını ve kendi hayatını kurtarmak için soluksuz, hareket dolu bir savaşa girmelidir.

Sitemizdeki En iyi Filmleri ziyaret etmeyi unutmayın !

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.