Atari, 1972 yılında video ve macera oyunları şirketi olarak kurulmuş. Atari’nin oyun konsolları çoğu insanın odak noktasında olup, birçok donanım meraklısı da ilk kez Atari’nin oyun konsolları aracılığıyla bilgisayarları tanıma fırsatı yakaladı.

Atari
Atari

Türkiye’de ise Atari; 90’lı yıllardan itibaren alışkanlık haline gelmekle kalmamış çocukların yaşam tarzı halini de almıştır. Zaman geçtikçe anne-babalar da çocuklarına ayak uydurarak çoğu Atari oyununu hem izlemekten hem de oynamak büyük bir keyif aldıklarını dile getirmişler.

Ben de, atari oyunların büyük bir tutkunuyum. Mutluluk, hırs, hayal kırıklığı, sevinç, üzüntü, kızgınlık gibi neredeyse her duygunun, oyunları oynadıkça hissedildiğini düşünüyorum. Benim gibi düşünen çoğu atari oyuncusunun; “az adaptör patlatmadık, sabaha kadar oynardık, sabaha uyanınca direkt atarinin başına” cümlelerini kurduğunu duyar gibiyim!

Öyleyse, bu kadar etkileyici bahsettiğim atari oyunları hangileri veya nasıl oyunlar? Hepsinin cevabını resimler eşliğinde paylaşıyorum. İşte, En İyi Atari Oyunları!

Super Mario

Pacman

Olympic Games

Circus

Captain Tsubasa

Duck Hunt

Bomberman

Excite Bike

Tetris

Contra

Street Hoop

Lode Runner

Road Fighter

Street Fighter

Tank 90

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.