Yabancı dizi izlemek istiyorum ama bulamıyorum diyorsanız bu siteyi daha önce hiç ziyaret etmediniz demektir. Sizler için hazırladığım muhteşem dizilerin sıralaması şu şekildedir:

25 – The Sopranos

Bölüm süresi: 55 dakika

Bu zamana kadar ki tüm bildiğiniz mafya dizilerini unutun çünkü The Sopranos bambaşka bir mafya dizisi New Jersey’de geçen İtalyan bir mafya ailesini anlatan bu dizi en iyi diziler listemizde 25. sıradadır.Suç, şiddet, aile, adalet ve dostluk kavramları arasında denge koruma mücadelesi arasında kurulmuştur.

24 – Rome

Bölüm Süresi: 1 saat 30 dakika

Tarihi ve tarihi dizilere ilgi duyuyor iseniz bu dizi söze göre diyebiliriz. Roma’da MÖ 49 yılını konu alan bu tarihi yapıt Julius Caesar imparatorluğundaki Roma’nın Galya ve Mısırdaki amansız mücadelesini ve ayrıca ülke içi entrikaları seyirciyle buluşturuyor.

23 – Fringe

Bölüm Süresi: 46 dakika

Amerikan en iyi Bilim kurgu dizisi olan “Fringe” bu kategoride bir dünya markası çünkü diğer bilim kurgu dizilerinden çok farklı bu dizi bizim beyin gücümüzü yıpratacaktır. Açıklanamayan olayları “Fringe” ekibi bilimsel yöntemlerden ve FBI soruşturma yöntemlerinden yararlanıp açığa kavuşturacaktır.

22 – Merlin

Bölüm Süresi: 45 dakika

Tarihi ve fantastik bir dizi olan “Merlin” Camelot’ta geçen genç bir büyücünün hayatını konu alır. Camelot kralı Uther büyüyü yasaklamış ve büyücülere göz açtırmayan bir kraldır. Kaderi bunu değiştirmek olan Merlin’i büyük bir macera bekliyor.

21 – Law & Order: Special Victims Unit

Bölüm Süresi: 1 saat

Amerikan dizisi olan Law & Order bir gurup polis ve savcının mesleki yaşamlarını konu alan bu dizi bireysel olarak kişilerin hayatı duygu ve düşüncelerini çok iyi işliyor bu da diziyi en iyi yabancı diziler listemizde yer almasını sağlıyor.

20 – The Mentalist

Bölüm Süresi: 43 dakika

Gözlem yeteneği harika olan Patrick Jane insanları en küçük ayrıntısına kadar inceleyerek medyumluk yapar.Bir gün bir televizyon programına katılan Jane burada yaptığı işler sonrasında Red John adında bir düşman edinir ve bunun peşine düşmek ister olaylar geliştiğinde Jane FBI’ya katılır.

19 – Spartacus

Bölüm Süresi: 55 dakika

MÖ 71 yıllarında Roma imparatorluğuna karşı büyük bir köle hareketlenmesi yapan Trakya gladyatörlerinden esinlenilen bu dizi bize harika bir seyir zevki sunuyor. Dizi içerisindeki aksiyon ve cinsel sahneler ile ön plana çıkmakta.

18 – Teen Wolf

Bölüm Süresi: 41 dakika

Lise dizisi olarak da adlandırabileceğimiz bu dizi bizlere lise çağındaki gençlerin yaşadığı fantastik maceraları izleme şansı sunuyor. Scott McCall’ın bir kurt adam ısırığı sonrası kurt adama olması ve değişen hayatını dostluk ana kavramında mükemmel işliyor.

17 – The King of Queens

Bölüm Süresi: 22 dakika

Amerika’da 2007 ve 2008 yıllarında en iyi komedi dizisi olarak seçilen bu dizi süper insanların hayatı değil de normal, sıradan insanların hayatını konu alır. Hayattaki tek zevki yemek yemek ve televizyon izlemek olan Doug Heffernan’ın hayatını konu edinir.

16 – Chuck

Bölüm Süresi: 43 dakika

Baş rolümüz Chuck, Stanford Üniversitesinden atılmasına sebep olan arkadaşından yıllar sonra e-posta alır. Arkadaşı Bryce CIA’ de çalışmaktadır ve gizli devlet sırlarını ele geçirir. Chuck ‘nin zihnine gizemli sırlar kaydedilir. Chuck ve CIA ajanları sarah ve casey başından komik ve çok tehlikeli olaylar geçer. Chuck en iyi ajan olma yolundadır.

15 – Medium

Bölüm Süresi: 1 saat

Başrol karakteri Allison Geceleri rüyasında ölen fakat dünyadan daha gitmemiş ruhlar ile iletişime geçer ondan cinayette faili meçhullere kurban giden insanlar. Allison bu özelliği sayesinde polisle işbirliği yaparak bu cinayetleri çözüme kavuşturuyor.

14 – Monk

Bölüm Süresi: 47 dakika

Monk , bir dedektifin olayları inanılmaz dikkat ve zeka ile çözen komedi ağırlıklı bir polisiye dizisidir. Dedektif karısının trajik bir cinayete kurban gitmesiyle obsesif-kompulsif rahatsızlığını tetikler. Kariyerinde çözemediği tek dava olduğu için San Francisco Polis Teşkilatı’ndan da ayrılmak zorunda kalmıştır.

13 – Seinfeld

Bölüm Süresi: 22 dakika

Seinfeld, NBC televizyonunda 5 Temmuz 1989 , 14 Mayıs 1998 tarihleri arasında yayınlanmıştır. Seinfeld komedyen Jerry Seinfeld’in gerçek karakterinden ve yaşam hikayesinden ilham alınarak oluşturulmuştur. Dizi en iyi arkadaşı George Cotanza, komşusu Cosmo Kramer ve eski kız arkadaşı Elaine Benes etrafında geçer.

12 – Sherlock

Bölüm Süresi: 88 dakika

Sherlock , Britanya televizyon dizisidir. Steven Moffat ve Mark Gatiss tarafından geliştirilen dizide , Sherlock Holmes rolünde Benedict Cumberbacth ve Doctor john Watson rolünde Martin Freeman yer almaktadır. Dizi , üçüncü sezonuyla 2001’den bu yana Britanya’da en çok izlenen drama dizisi oldu.

11 – Modern Family

Bölüm Süresi: 22 dakika

Modern Family, komedi tarzında bir televizyon dizisidir. Ayrıca bir sahte “sahte belgesel” (mockumentary) olan dizinin bazı sahnelerinde oyuncular doğrudan kameraya konuşmaktadır.Dizi büyük beğeni topladı ve 12.61 milyon kişi tarafından seyredilmiştir.

10 – Friends

Bölüm Süresi: 22 dakika

Durum komedisi olarak karşımıza çıkan bu dizi Manhattan’da yaşayan bir gurup arkadaşın hayatını konu edinir. Arkadaşların günlük yaşamını eğlenceli bir şekilde seyircilere sunan dizi durum komedisi alanında en iyi dizidir.

9 – Vikings

Bölüm Süresi: 44 dakika

Tarihi dizi olan “Vikings”, vikinglerin ilk avrupa seferi ve daha sonra bu kültür ile etkileşimini öğrenmeye doyumsuz ve harika bir savaşçı olan
Ragnar Lothbrok üzerinden anlatır. Severek izlediğim dizi olan “Vikings” vikinglerin hayatlarını betimlemesi mükemmel derece de iyiydi bu yüzden vikings en iyi 25 yabancı dizi listemizin 9. sırasında kendisine yer bulmuştur.

8 – Prison Break

Bölüm Süresi: 44 dakika

Ağabeyiniz idama mahkum edilse konu kurtarmak için hayatınızı tehlikeye atar mıydınız? İşte Micheal Scofield abisi Lincoln için bunu yapıyor. Hapishanenin dövmesi ile vücudunu kaplatan makine mühendisi Scofield hapse girerek uçsuz bucaksız macerayı başlatıyor.

7 – Lost

Bölüm Süresi: 44 dakika

Belkide Türkiye’de en popüler yabancı dizisi Lost’tur. Bir uçak kazası sonrası gizemli bir adaya düşen bir gurup insanın hayatı dizide ekrana taşınır. Diziyi iyi yapan yönü ise, karakterlerin bireysel yaşamlarında geriye gidip hayatlarını anlatmasıdır.

6 – Homeland

Bölüm Süresi: 55 dakika

Politik gerilim dizi olan “Homeland” bipolar duygu durum bozukluğu hastalığı olan CIA ajanı Carrie Mathison dizide ABD askeri olan Brody’nin peşindedir. Brody’in hain olduğunu düşünen Mathison, Brody’nin suçunu ispatlayana kadar pes etmeyecektir.

5 – Breaking Bad

Bölüm Süresi: 49 dakika

Amerika çıkışlı bir yapım olan ” Breaking Bad ” kanser hastası olduğunu öğrenen Walter White isimli öğretmenin ölmeden önce ailesi için büyük bir miktarda para kazanmak amacıyla öğrencisi Jesse Pinkman ile büyük bir uyuşturu işine girişmesini konu alıyor. Fakat Walter White’ın kayınçosu Hank Schrader’ın Narkotikte yetkili bir polis olması işleri karıştıracaktır ve dünya çapında beğenilen büyük bir serüvenin içine dalmış olacaksınız !

4 – The Big Bang Theory

Bölüm Süresi: 22 dakika

Beş ana karakter etrafında dönen bir mini dizidir. “The Big Bang Theory” Bir apartmanda ki komşuların eğlenceli olaylarını konu edinir, Bilime ve bilim kurguya meraklı bu komşuların eğlenceli anlarını gözler önüne serer.

3 – How I Met Your Mother

Bölüm Süresi: 22 dakika

How I Met Your Mother Amerika yapımlı bir sit-com dizisidir . Dizi Ted Mosby ‘ nin çocuklarına hayatının aşkı olan kadını yani anneriyle nasıl tanıştığını anlatmasıyla başlıyor ve bu hikaye 9 sezon boyunca sürüyor . Ted Mosby dizinin genelinde çok yakın arkadaşları olan Barney Stinson , Marshall Eriksen , Lily Aldrin ve Robin Scherbatsky ile birlikte Maclaren’s isimli barda vakit geçiriyor . Birçok ödüle imza atmış olan How I Met Your Mother dünyada çok büyük yankı uyandırmıştır.

2 – Dexter

Bölüm Süresi: 53 dakika

Amerika patentli “Dexter” romandan uyarlama dizidir. Bizlere dış görünüşü normal sıradan insanların içe dönük nasıl bir seri katil olduğunu harika betimliyor. Dexter Morgan, Miami Polis Departmanı’nda kan sıçrama analisti olarak  çalışmaktadır ama hiç göründüğü gibi bir analist olmayan Dexter gizli bir seri katildir.

1 – Game Of Thrones 

Bölüm Süresi: 57 dakika

Dünyanın en tanınmış olan dizilerinden veyahutta en iyi dizisi kabul edilen “Game Of Thrones” romandan uyarlamadır. Dizide birçok karakter ve diziye ayrılan bütçenin çok olması dikkatlerden kaçmıyor. Dizide eski çağdaki krallıklar arasında entrika ve savaşı ön plana çıkmakta. “Winter İs Coming” repliği ile diziye giriş yapan ölümsüzler de dizinin ufkunu baya genişletmektedir.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.