Son yıllarda en az -Batı- dizileri kadar rağbet görmeye başlayan -Doğu- dizileri, kendine özgü seyirci kitleleriyle adlarından sıkça söz ettirmeye başladı. Acaba bu diziler arasında “En İyi 10 Kore Dizisi” hangisi? Bir göz atalım.

Dream High

Sizi, yaşamınızın en hareketli, en cıvıl, en eğlenceli olduğu yıllara; yani lise yıllarınıza götürüyor. Kirin Sanat Okulu’nda eğitim gören 6 lise öğrencisinin hayatını ele alan dizi, bu öğrencilerin en büyük hayali olan; büyük bir müzik yıldızı olabilme temasını içeriyor. Go Hye Mi isimli Kirin Sanat Okulu öğrencisi, klasik müzik konusunda oldukça yetenekli ve istekli olmasına karşın, babasının borçlarını ödeyebilmek için okulu ve hayallerini bırakmak mecburiyetinde. Drama türündeki bu diziyi kaçırmayın!

Coffee Prince

Kız kardeşi ve annesinden başka kimsesi olmayan Go Eun Chan adlı bir kızı konu alan Kore dizisidir. Ülkesindeki ekonomik şartların yetersiz olması nedeniyle geçinmenin yollarını arayan Go Eun Chan, kız olduğunu saklayıp iş verenlere kendini erkek olarak tanıtma kararı alır. Hayatı fakirlik içinde geçen Choi Han Kyul ise aykırı bir gençtir. Farklı hayatlar sürdüren bu iki gencin, kesişen hikayeleri seyircilere aktarılıyor.

The Princess Man

İhtişamlı ve bir o kadar da güzel olan Prenses Lee Se-Ryung, Veliaht Prensin kızıdır. Eğlenceli bir kişiliği olan bu karakter aynı zamanda araştırmacı bir kimliğe de sahip. Fakat, babasının en büyük rakibi ve babasının koltuğunda gözü olan generalin oğluna aşık olmasıyla işler bambaşka boyuta taşınır. Destansı bir aşk hikayesiyle göz yaşlarınıza hakim olamayabilirsiniz. İyi seyirler!

Moon that Embraces the Sun

Kral Lee Hwon ve şamanlık yapan Wol’un arasında geçen büyük aşkı anlatan dizide, henüz küçük yaştayken abisinin mezuniyet törenine katılan asil Yean Woo, sıkıcı bir hal alan törende, Veliaht Prens Lee Hwon ile tanışan Yean Woo, aşk ile heyecan duygularını yaşayarak diziyi farklı bir evrene taşır.

Rooftop Prince

İzleyenleri, 300 yıl öncesine götüren bu dizide kahramanız bir prens. 300 yıl önce yaşayan prens ve arkadaşlarının, günümüz şartlarına nasıl ayak uydurduğu içerikli diziyi kaçırmayın!

My Girlfriend is a Nine-Tailed Fox

“Tilki” lakaplı Gumiho, 9 kuyruğa sahip doğa üstü bir yaratık. Kore inanışlarında mitsel bir varlık olan bu varlık, aynı zamanda ölümsüz. Gumiho, yaşamı sakinlik içinde geçen ve bir üniversite öğrencisi olan Dae Woong ile karşılaşır. Eğlenceli bir hikayenin başlangıcı olan bu hikaye, izlenebilecek değerde.

Descendants of The Sun

Senaryoların çoğu Yunanistan’da çekilen dizi, müzik yönünden de oldukça başarılı. Dizinin çekildiği mekanların cazibesi, “Hadi Asya’ya gidelim!” dedirtebilir. İyi seyirler.

The Heirs

Çekimlerine 2013 yılında başlanıp, şu anda da devam eden The Heirs, zengin erkek, fakir kız konusunu ele almış. Bu dizinin de müzik konusunda geride kalmadığını belirtmeliyim.

My Love From The Star

Dizinin ana kahramanı, dünyada 400 yıldır yaşamakta ve kendi gezegenine dönmek için bir kuyruklu yıldız bekleyişinde. Bu yıldızın gelmesine 3 aylık bir süre kalmışken hayatının aşkı olacak bir kadınla karşılaşıyor. Israrla izleyiniz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.