Anime bulmakta zorlanıyor musunuz? Anime başlamak istiyorum ama ilk olarak ne ile başlamalıyım diyorsanız sizler için harika anime top 10 oluşturduk.

10 – Fairy Tail

Fairy Tail listemizin 4. sırasında yer alan One Piece’ye benzerliği ile dikkat çekiyor. Yeni bir büyücü olan Lucy’nin amacı, Fairy Tail loncasına girmektir. Gezintisi sırasında Natsu adında bir çocukla karşılaşır. Natsu’ya hayallerini anlatır ve yoluna devam eder. Ancak kısa süre sonra Lucy, kötü adamlar tarafından köle olarak satılması için yakalanır. Fakat Natsu ortaya çıkar ve Lucy’i kurtarır. Natsu aşırı güçlü bir ateş büyücüsüdür ve Fairy Tail loncasının bir üyesidir. Natsu, Lucy’e Fairy Tail’e katılmasını teklif eder. Böylece Natsu ve Lucy bir takım olurlar ve loncanın verdiği görevleri beraber yerine getirirler.

9 – Sword Art Online

Sword Art Online aslında bir oyundur ve bu oyunu diğer oyunlardan farklı kılan ise siz oyunun içine girebiliyorsunuz. MMORPG oyun olan Sword Art Online’a bedeninle giriş yaptığında bu oyundan bir daha çıkamıyorsun çünkü oyun farklı bir dünyaya kapı açıyor ve burada ölürsen gerçek dünyada da ölüyorsun. Tehlikeli ve soluksuz bir maceraya yelken açan bu anime izleyicilere soluksuz anlar yaşatıyor.

8 – Slam Dunk

Slam Dunk basketbolu konu alan bir animedir. Basketbolu sevmiyorum diyorsanız basketbolu sevdirecek derece iyi bir animedir. Başrolümüz Sakuragi Hanamichi, ortaokulda 50 kız tarafından reddedilmiştir. Rüyalarındaki son kızla, Akagi Haruko’yla tanışır ve ona delice aşık olur.
Akagi Haruko’ise basketbolu çok sevmektedir ve basketbolcu birine hemen aşık olacağından bahseder. Hanamichi bunu duyunca hiç basketbol bilmemesine rağmen basketbola atılır ve çok iyi bir basketbolcu olur komedi ve azim kavramlarını eline alan anime en iyiler listemizde yer almakta.

7 – Full Metal Alchemist: Brotherhood

İki kardeş annelerini tedavisi olmayan bir hastalık sonusu kaybederler. Simya yardımıyla, kullanımı yasak bir bilgi yoluyla onu diriltmeye çalışırlar. Çalışmaları başarısız olur ve simyanın bu yasaklanmış bilgilerini kullanmanın bedeli olarak büyük kardeş, Edward Elric sol bacağını, küçük kardeş Alphonse Elric ise bütün bedenini kaybeder. Kardeşini kurtarabilmek için, Edward sağ kolunu feda eder ve kardeşinin ruhunu bir zırha bağlamayı başarabilir. Bir aile dostunun yardımıyla, Edward kaybettiklerin yerine yeni metal eklemler edinir . Bunun ardından Edward ‘Philosopher’s Stone’ adı verilen ve bir simyacının gücünü kat kat arttırabilen gizemli bir taşı bulup kardeşini orjinal vücuduna döndürmeye çabalar ve animenin konusunu oluşturur.

6 – Naruto

Naruto köyü tarafından hep dışlanmış ve yalnız büyümüştür. İçinde şeytani bir canavar yaşayan Naruto asla pes etmemiş ve en iyi ninja olma yolunda büyük adımlar atmıştır. Naruto arkadaşlarına asla sırtını dönmeyen aslında başlarda çok yeteneksiz olan ve sonradan güçlenen power up animelerdendir. Power up animelerin başında gelen Naruto tek hedefi Hokage(köyün en güçlü ninjası) olmaktır. Naruto gelişirken rakibi olan Sasuke Uchiha ile çekişmesini konu edenir. Naruto’nun devamı olan Naruto Shippuden en iyi animeler listemizde 1. sırada yer almakta. Günümüzde halen devam etmekte olan Boruto ‘da Naruto’nun çocuğu Boruto yer almaktadır.

5 – Death Note

Yagami Light, bir lise son sınıf öğrencisidir. Belkide Japonya’nın En zeki öğrencisidir. Hayattan hiç tat alamayan Light artık hayatında farklı bir şeyler olsun isteğindedir. Light, ders sırasında bir defterin gökten düştüğünü görür. Bu defterde yazılan isimler ölecektir. Light kendi adaletli dünyasını yaratmak için öldürmek istediklerini bu deftere yazar.

4 – One Piece

Korsan Kral Gold Roger, bu dünyadaki herşeyi elde eder ve  öldürülürken , tüm servetinin Grand Line’da olduğunu, onu arayıp bulmaları gerektiğini söyler. Bu olaydan sonra herkes Grand Line’a gider. Grand Line gitmesi ve burda bulunulması çok zordur. Kahramanımız Luffy’nin rüyası, Korsan Kral olmak ve One Piece denen kimsenin bilmediği, görmediği hazineyi elde etmektir. Küçüklüğünden beri hayali korsan olmak olan Luffy, kazara bir şeytan meyvesi (Akuma No Mi) yemiştir. 3 farklı şeytan meyvesi vardır ve bu meyveler yiyenlere çok güçler vermektedir ancak bu güçlerin bedeli asla yüzememektir. Luffy’nin yediği meyve onu bir lastik adama çevirir. Bu olaydan yıllar sonra Luffy denize yelken açar. Yolculuğu sırasında ekibini toplamak ve One Piece’i bulmak için Grand Line’da birbirinden tehlikeli ve komik maceralara atılacaktır.

3 – Hunter x Hunter 2011

Hunter x Hunter çok eski bir animedir ve 2011 yılında tekrardan çekilmiştir çünkü konusu çok yaratıcı ve mükemmeldir. Bir balıkçı adasında yaşan Gon babasının öldüğünü söylediklerinde inanmadı ve onun gibi bir avcı olup babasının peşine düşme amacıyla maceraya atıldı.Bu macerada harika dostluklar edinen Gon tanıştığı suikastçi aileden gelen Killua ile kendini sürekli geliştirir ve katillerle hatta mutanta uğramış Karıncalar ile kıyasıya mücadele eder. Gerçekten mükemmel bir konusu olan HxH benim en sevdiğim animelerden olup ölmeden izlemesi gerektiğini düşünüyorum.

2 – Bleach

Karşınızda “Bleach” sanırım 2-3 günde Fiilsiz (sadece ana hikaye) izlediğim bu anime gerçekten mükemmeldi. Kurosaki Ichigo ruh gücü (reatsu )yüksek olması sayesinde birçok ruhu görebiliyordu. Shinigami(ölüm tanrısı) olan Kuchiki Rukia İchigo’nun odasına girdi ve İchigo’nun kendini görmesine şaşırmıştı. İchigo’nun evine saldıran Hallow’lar (kötü ruhlar) Rukia ‘yı yarladı ve İchigo’ya güçlerine aktaran Rukia artık İchigo’nun Shinigami olmasını sağladı. İchigo’yu artık büyük bir savaş bekliyor. İki kez izlediğim bu Anime Popüler Animeler Listemizde 2. sırada yer alıyor.

1 – Naruto Shippuden

Karşınızda Artık büyümüş ve güçlenmiş Uzumaki Naruto. Anime Listelerinin her zaman 1. sırasında yer alabilecek olan bu anime bize adeta azmin ve kararlığın gücünü aşılıyor. Naruto’nun en sevdiği ve sürekli rekabet içine girdiği arkadaşı Sasuke köye ihanet eder ve herkes tarafından hain görünür ama Naruto asla Sasuke’ye sırtını dönmez ve onu Konaha’ya döndürmek için elinden geleni yapar ve sürekli güçlenir. Naruto aynı zamanda içindeki Kyuubi’nin gücünü ele geçirmek isteyen kişilerle savaşır adeta 1. dünya savaşı gibi bir savaş yaşatan bu anime izleyicilerini ekrana kitlemeyi çok iyi biliyor. Naruto Shippuden’i halen daha izleyecek bir şey bulamayınca izleyen biri olarak tavsiye ederim.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.