Sinema sektörünün Türkiye ayağındayız! İzleyicilerin sinemada en çok hangi tür filmleri izledikleri ve bunun sonucunda nasıl bir rakam ortaya çıktı, gibi bilgileri konu alan En Çok İzlenen 10 Yerli Film yazımıza başlayalım:

1 – Recep İvedik 5

Tür: Komedi

Toplam İzleyici: 7,45 Milyon

Konu: Recep İvedik mahalle sakinlerinden İsmet’in ailesine taziye ziyareti esnasında, eşinin zor durumda olduğunu görür ve ona yardım etmek ister. Yardım edeceği görev ise; genç sporculardan oluşan Milli Takımı yurt dışındaki bir spor organizasyonuna götürmek ve müsabakalarda yarışmalarını sağlamak. Macera ve komedi içerikli filmi sakın kaçırmayın.

2 – Recep İvedik – 4

Tür: Komedi

Toplam İzleyici: 7,37 Milyon

Konu: Recep İvedik, top oynadığı arsanın bir inşaat firması tarafından satın alındığını ve bu boş arsaya bina yapılacağını öğrenir, tabi ki bu duruma oldukça sinirlenir. 500 bin lirası olmadığı için, firmadan arsayı geri almak elbette kolay olmayacak. Bu nedenle, 500 bin lira ödüllü Issız Ada yarışmasına katılmaya karar verir. Yarışı kazanmak ilk, arsayı geri almak da ikinci amacıdır. Sonucu izleyip öğrenelim!

3 – Düğün Dernek

Tür: Komedi

Toplam İzleyici: 6,9 Milyon

Konu: Sivaslı Tarık ve Letonyalı Nugesha’nın aynı ülkede çalışabilmesi için en kısa zamanda evlenmeleri gerekir. Ancak damadın babası İsmail Bey, on numara bir düğün yapmak ister. Sivas’taki düğün gelenekleri masraflı, İsmail Bey’de de imkan kısıtlıdır. Tüm Sivas’ı ayağa kaldıracak bir senaryoya sahip bu filmi ısrarla izleyiniz!

4 – Fetih 1453

Tür: Dram, Tarih, Aksiyon

Toplam İzleyici: 6,5 Milyon

Konu: Babası II. Murat’ın ölümünün ardından, ikinci kez tahta çıkan II. Mehmet’in aklındaki ilk icraat; Bizans İmparatorluğu’nun elinde kalan son toprağı Konstantinapolis’i kendi egemenliği altına almaktadır. “Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz” amacıyla elindeki tüm imkanları şehrin alınması için harcayacaktır. Tarih severler ekran başına!

5 – Düğün Dernek 2: Sünnet

Tür: Komedi

Toplam İzleyici: 6,1 Milyon

Konu: Serinin ilk filminde oğlunu evlendiren İsmail Bey, bu kez torununu sünnet ettirme telaşına girip can yoldaşlarıyla yeniden bir araya gelecek. Beladan uzak duramayan bu ekip, ufak bir sünnet düğününün, tüm şehirde duyulmasını istemeden de olsa sağlayacak

6 – Ayla

Tür: Drama, Tarih, Savaş

Toplam İzleyici: 5,5 Milyon

Konu: Oscar ödülleri için Türkiye’nin aday gösterdiği Ayla filmi, Kore Savaş’ı sırasında küçük ve kimsesiz bir kız bulan ve onun bakımını üstlenen Astsubay Süleyman Dilbirliği ile Ayla adını verdiği kızın hikayesi anlatılıyor.

7 – Aile Arasında

Tür: Komedi

Toplam İzleyici: 5,2 Milyon

Konu: 21 yıllık eşinin, aniden kendisini terk ettiği Fikret ve 21 yıllık müzisyen sevgilisi tarafından terk edilen vokalist Solmaz komik bir tesadüfle tanışır ve dost olurlar. Solmaz’ın kızı Zeynep, ailesiyle ilgili yalanlar söylediği Adanalı sevgilisinden evlenme teklifi alacak ve Solmaz da Fikret’ten, kızına yardım etmek amaçlı saygın, efendi, emniyet müdürü babası rolünü oynamasını ister.

8 – Arif v 216

Tür: Komedi, Bilim-Kurgu

Toplam İzleyici: 4,9 Milyon

Konu: Gora gezegenindeki maceralarıyla birlikte birçok dost edinen Arif dünyaya dönerek, yaşamını sakin sakin devam ettirmek kararı alır. Bir gün beklenmeyen misafiri robot 216, Arif’in sakin bırakmayacak şekilde çıkagelir. 216, robot hayatı yerine gerçek bir insan hayatını yaşamak istediğini söyler ve macera başlar

9 – Recep İvedik 2

Tür: Komedi

Toplam İzleyici: 4,3 Milyon

Konu: Recep’in hayattaki tek akrabası, babaannesidir. Babaanne, Recep’in serkeş, aylak hayatından kurtulup düzenli bir hayata sahip olmasını ister. Öyleyse, “ver elini macera” diyorum, izlemelisiniz.

10 – Recep İvedik

Tür: Komedi

Toplam İzleyici: 4,3 Milyon

Konu: Adamın biri yolda cüzdanını düşürür ve başka birisi tarafından tam çalınacak üzereyken Recep İvedik onunla mücadeleye girip cüzdanı alır ve sahibine teslim etmek üzere kafasını çevirdiği anda cüzdan sahibinin çoktan gittiğini fark eder. Cüzdan sahibinin, Antalya’da önemli bir iş adamı olduğunu öğrenir ve teslim etmek için yola koyulur…

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.