Bugün Apple, güncellenmiş bir iPad Pro ve MacBook Air ile iki yeni ürünü duyurdu.

Yeni modeller seleflerini Apple Store’dan çarptı (veya hepsi yeniden açıldığında yapacak). Ancak, daha hızlı işlemciler ve daha iyi klavyeler dahil olmak üzere yeni modellerle alacağınız iyileştirmeler göz önüne alındığında, eski cihazları kaçırmanız pek olası değildir.

Apple’ın şu anda küresel salgından etkilenen tedarik hatlarında gezinebileceği varsayılarak her ikisi de hafta içinde satışa sunulacak.

Yeni Apple iPad Pro

Apple iPad Pro, Apple’ın cephaneliğindeki en güçlü tablettir ve hem 11 inç hem de 12.9 inç modeller için sadece bir yükseltme yapıldı.

İlk olarak, önceki modelde A12x olan işlemci şimdi A12z ile değiştirildi. Elimizde bir tane olana kadar tam olarak ne kadar hızlı olduğunu söyleyemeyiz, ancak önceki iPad Pro, performans söz konusu olduğunda kesinlikle bir slouch değildi, bu yüzden büyük şeyler beklerdik. Apple’ın kendisi yeni iPad Pro’nun “çoğu Windows dizüstü bilgisayardan daha güçlü” olduğunu söylüyor.

Dizüstü bilgisayar karşılaştırması ilginç bir şey, çünkü bu kesinlikle Apple’ın hedeflediği pazar gibi görünüyor. İPad Pro’nun yanı sıra, adından da anlaşılacağı gibi, Apple için iPad serisiyle uyumluluk açısından bir ilk olan gerçek bir yerleşik trackpad’e sahip olan Trackpad’li Magic Keyboard var.

Ek olarak, iPad Pro bir tabletten çok bir dizüstü bilgisayar gibi görünüyor. Fareyle atın, farkı söylemek zor olur.

Apple’dan bahsederken, Sihirli Klavye dahil değildir ve size 11 inçlik model için 299 $ ve 12.9 inç için 349 $ ‘a mal olacak. Önceki Pro modeliyle de uyumlu olduğunu belirtmek gerekir.

Diğer başlık özelliği, derinlik tarama LIDAR kamera özellikleridir. Bu, son zamanlarda telefonlarda gördüğümüz, ancak bugüne kadar iPad’den kaçınması gereken bir teknolojidir. Teknoloji özellikle artırılmış gerçeklik gibi işlevler için kullanışlıdır.

Yeni iPad Pro modelleri şimdi Apple web sitesinde sipariş edilebilir ve 25 Mart’tan itibaren gönderilecektir. Fiyatlar 11 inç için 799 $ ve temel 128GB modeller için 12.9 inç için 949 $ ‘dan başlıyor.

Sihirli Klavye modellerinin Mayıs ayına kadar gönderilmesi beklenmiyor, ancak mevcut pandemi göz önüne alındığında bu tarihlerin hareket edebileceği gerçek bir şans var.

Yeni Apple MacBook Air

Dışarıda bırakılmamak için, MacBook Air bugün de yenilendi, yeni model geliştirilmiş bir klavye ve daha iyi özellikler getiriyor.

İlk olarak, o klavye. Birçok Apple hayranının öfkesi olan şirket, geçen yıl klavye sorunları nedeniyle zil sesleri ve genel kalite hataları içeren zil sesinden geçti. Apple, sorunları çözmek için onarım programlarını bile başlattı.

Yeni MacBook Air, bugüne kadar pek çok soruna yol açmış gibi görünen ‘kelebek’ mekanizmasından vazgeçerek Apple’ın ‘makas anahtarı’ klavyesini benimsedi. Zaman ne kadar daha iyi olduğunu söyleyecek, ancak 16 inç MacBook Pro aynı türü kullanıyor ve şu ana kadar internet küçümseme veya geri çağırma programlarından kaçtı…

Air ayrıca, 10. nesil Intel Core işlemcilerle i7’ye kadar bir performans artışı elde etti. Sadece bu değil, Intel Iris Plus Graphics, Apple’ın% 80 performans iddia ettiği için grafiklerin daha iyi işlenmesi anlamına gelmelidir.

Kullanıcılar 128GB yerine 256GB ile başladığı için daha önce olduğu gibi iki kat daha fazla temel depolama alanına sahip olacak.

Yeni MacBook Air eskisinin yerini alıyor ve çok daha çekici bir olasılık. Daha hızlı ve geliştirilmiş bir klavyeye sahip olmasının yanı sıra, önceki modellere göre 1.099 $ fiyat etiketine kıyasla 999 dolardan başlayarak daha ucuz.

Web sitemizdeki diğer yazılar için tıklayınız.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.