Citroen Ami Maliyet ve Kiralama Planları

Ami, küçük boyutuna uyacak şekilde küçük bir fiyat etiketine sahip olacak. Arabayı sadece 6.000 € (6.670 $) karşılığında satın alabilir veya aylık 19.99 € ‘dan (22 $) aylık fiyatlarla uzun vadeli bir kira tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte, Ami, Free2Move uygulamasıyla dakikada sadece 0.26 € (0.26 $) karşılığında araba paylaşım aracı olarak sunulacak.

Free2Move uygulaması ile, kısa bir süre için, aynı iskeletsiz bisiklet ve scooter gibi bir Ami kiralayabilirsiniz. Citroen’e göre Ami, “toplu taşımaya (otobüs, tramvay, metro) ve iki veya üç tekerlekli (bisiklet, moped veya scooter) diğer bireysel ulaşım araçlarına alternatif olarak tasarlandı”.

“Ami, şoförü ve yolcusu için gerçek bir avantaja daha sahip: koruma. Koruma seviyesi iki veya üç tekerlekli araçların sunduğundan daha fazladır ve toplu taşıma araçlarından daha fazla bağımsızlık ve konfor (akustik konfor, parlaklık) sunar. ”

Cazip? 30 Mart’ta Fransa’da Ami sipariş edebileceksiniz, İspanya, İtalya, Belçika, Portekiz ve Almanya’daki müşterilerin bir süre daha beklemesi gerekecek. Şu anda Ami’nin İngiliz Kanalı boyunca İngiltere’ye gidip getirmeyeceği veya ABD’deki müşterilere transatlantik gidip gelmeyeceği hakkında bilgi yok.

Citroen Ami – Sigorta, Mülkiyet, Güvenlik

Doğal olarak, paylaşılabilir araba kullanan 14 yaşındaki çocukların fikri bazı insanları dehşetle doldurabilir. Ancak, Citroen, Ami’nin benzeri görülmemiş bir sorun yaratmayacağını düşünüyor gibi görünüyor.

Örneğin, sigorta söz konusu olduğunda, sürücüler “Ami’yi bir scooter veya araba gibi sigortalamak zorunda kalacak” dedi Citroen sözcüsü. “Bir kaza durumunda hiçbir fark beklemezdik.”

Ami bir dört tekerlekli bisiklet olduğundan, iç dikiz aynalarına veya hava yastıklarına sahip olmak zorunlu değildir. Bu, bazı kullanıcılar için, özellikle de diğer kuadrisiklerin çarpışma testlerinde ve gerçek dünya.

(Yerleştirme) https://www.youtube.com/watch?v=btw3DaqJbpI (/ yerleştirme)

Ancak Citroen’e göre, “Ami’nin hızı 45 km / s (28 mph) ile sınırlı olduğundan, etki riski düşüktür ve boru şeklindeki çelik yapısı bu hızda bir etkiye dayanabilir.” Küçük arabaların mutlaka tehlikeli olmadığını belirtmek önemlidir. Örneğin, Smart ForTwo Avrupa güvenlik ajansı NCAP’tan beş yıldız aldı.

Web sitemizdeki diğer yazılar için tıklayınız.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.